Kurslarımız

Kerim Altınok gitar kursunda öğrencileri ileKör Liderler iş hayatına hazırlık kursu katılımcılar ve Kerim AltınokKursFloryaKampiKerimBilgisayarDersinde.jpg

 

 

 

1996 - 2016 yılları arasında çeşitli kurumlarda görme engelliler için kurslar açtık.

Sesli Bilgisayar eğitimi, İngilizce, satranç ve gitar dersleri verdik.

Sırasıyla, Altınokta Körler Derneği, Beyazay, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, Gözder, Bahem, Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı gibi kurum ve merkezlerde kurslar gerçekleştirdik.

Bakırköy Rıfat Ilgaz İlçe Halk Kütüphanesi’nde kurduğumuz bilgisayar laboratuarında on yıl ders verdik. Kurslarımız Halk Eğitimi Merkezleri ile ortak çalışma sonucu gerçekleşti ve tüm öğrencilerimiz Milli Eğitim sertifikası aldı.

Bugün itibariyle kurs eğitmenliği yapmıyoruz. Ancak çoğunluğu öğrencimiz olan birçok değerli arkadaşımız eğitmen oldu ve bayrağı devraldı. Artık onlar bu görevi sürdürüyor.

Bizler Türkiye Körler Vakfı İstanbul Temsilciliği bünyesinde zaman zaman eğitim çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ayrıca internet üzerinden online seminer ve eğitimler de veriyoruz.

Eğitimde en iyi yöntem öğretmenle öğrencinin bire bir iletişim içinde olmasıdır.

Büyük kentlerimizde görme engelliler için bilgisayar ve diğer alanlarda kurslar açılabilmektedir. Ancak memleketimizin bir çok küçük şehrine kurs hizmeti götürülememektedir. Bu nedenle bilgisayar, satranç ve müzik alanlarında sesli eğitim setleri, kabartma kitaplar hazırladık. Böylece bire bir ulaşamadığımız arkadaşlarımızla da bilgimizi paylaşmayı arzu ettik. Bu kayıt ve kitaplara görmeyenlere hizmet veren Getem ve diğer sesli kütüphanelerden ve sitemizde yer alan bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

 

Aşağıda ki bağlantıyı tıklayıp  veda toplantılarından birinde öğrencilerimizden Gözde Kılıç'ın bizler için yazdığı samimi şiirini okuyabilirsiniz. 

Gözde Kılıç'ın Şiiri

 

 

-----------

 

 

 Kerim Altınok    Selim Altınok