Görmeyenler için sesli bilgisayar eğitim setimiz

Görme engellilerin bilgisayarı ekran okuyucu program yardımıyla nasıl kullanacağını uygulamalı olarak öğreten bir eğitim seti hazırlandı.

 
Eğitim setinde, başlangıç düzeyinden usta kullanıcı seviyesine ulaşıncaya kadar görme engellinin Windows XP işletim sistemi ve Jaws ekran okuyucu program ile bilgisayarı nasıl kullanabileceğine dair konular, uygulamalı dersler biçiminde anlatılıyor.
 
Eğitim Setinden Bir Bölüm Dinlemek İçin Tıklayınız
 
Bakırköy Halk Eğitim Merkezi Bilgisayar Öğretmeni Kerim Altınok tarafından hazırlanıp seslendirilen Eğitim CD’sinin kayıtları stüdyo ortamında yapıldı.
 
Bu eğitim setinin amacı, özellikle bilgisayar kursunu, kursa gitme imkânı bulamayan görme engellinin ayağına götürmek, ona evinde kendi bilgisayarında öğrenme imkanı sağlamaktır.
 
Bu set, kurs alıp da zaman içinde öğrendikleri bilgileri kısmen unutan kullanıcılar ve bu alanda eğitim veren öğretmenler için de her zaman yararlanabilecekleri sistematik bir kaynak oluşturmaktadır.
 
Sesli Eğitim Seti, özel tasarlanmış bir yazılım desteğiyle hazırlanmıştır. Program bölümü, usta programcı Hasan Özdemir tarafından geliştirilen bu CD, içerik yönetim sistemi yazılımı sayesinde görme engelli kullanıcı CD’yi bilgisayarına taktığı andan itibaren, program sesli uyarılarla kendisini yönlendirmektedir. Öğrenci, 30 saatlik uygulamalı ders kayıtları içinde istediği konuya ve noktaya anında ulaşabilmekte, kaydı ileri geri sarıp dinleyebilmekte ve o gün kaldığı yeri kaydederek daha sonra aynı noktadan çalışmasına devam edebilmektedir.
 
Bu setin kullanılabilmesi için Windows XP işletim sistemi yüklü bir bilgisayar gereklidir.
 
Eğitim Seti aşağıda ki sipariş bilgileri uyarınca kargo ile gönderilir.
 
Eğitim setiyle ilgili bilgi almak ve bu seti edinmek isteyenler aşağıdaki  e_mail adresinden bize ulaşabilirler.       
 
 E_Mail: bilgi@selimkerim.com
 
Sipariş bilgileri: Fiyatı 40 Lira
 
Gönderilecek posta çeki hesabı:
 
No:5002338 
 
İsim:Kerim Osman Altınok
 
Bakırköy Postanesi