Kurslarımız

 

Kerim Altınok gitar kursunda öğrencileri ile

 1995 yılından beri özellikle görme engelli arkadaşlarımız için bilgisayar, İngilizce, satranç, müzik, gitar dersleri vermekteyiz. Altınokta Körler Derneği, Beyazay, Gözder, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı gibi dernek ve kurumlarda kurslar gerçekleştirdik.

Son altı yıldır Bakırköy Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde eğitim çalışmalarımız devam etmektedir.

Kurslarımız Bakırköy Rıfat Ilgaz İlçe Halk Kütüphanesinde gerçekleşmektedir. Burada Bakırköy Kaymakamlığı tarafından kurulan sesli bilgisayar laboratuvarında eğitimlerimiz sürmektedir.

 Kurslarla ilgili bilgi almak isteyenler merkezi Bakırköy’de bulunan “GÖZDER” Görme Özürlüler Derneği’ni arayabilir, kayıt yaptırabilirler.

Eğitimlerimiz ücretsizdir.

Nefesimiz yettiğince kurslarımızı sürdürmeye gayret edeceğiz.

Eğitimde en iyi yöntem öğretmenle öğrencinin bire bir iletişim içinde olmasıdır. Büyük kentlerimizde görme engelliler için bilgisayar ve diğer konularda kurslar açılabilmektedir. Ancak memleketimizin bir çok küçük şehrine kurs hizmeti götürülememektedir. Bu nedenle bilgisayar, satranç ve müzik alanlarında sesli eğitim setleri, kabartma kitaplar hazırladık. Böylece bire bir ulaşamadığımız arkadaşlarımızla da bilgimizi paylaşmayı arzu ettik. Bu kayıt ve kitaplara görmeyenlere hizmet veren sesli kitaplıklardan, kütüphanelerden ve sitemizde yer alan bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Aşağıda ki bağlantıyı tıklayıp  veda toplantılarından birinde öğrencilerimizden Gözde Kılıç'ın bizler için yazdığı samimi şiirini okuyabilirsiniz. Gözde Kılıç'ın Şiiri

Gözder:

Tel:0 212 543 54 22

Adres:

Zuhuratbaba Mahallesi, Bakır Sokak,No 6/4

ZuhuratBaba/İstanbul

-----------

Bakırköy Rıfat Ilgaz İlçe Halk Kütüphanesi:

Tel: 0 542 40 81

Adres:

İncirli Caddesi,Yavuklular Sokak, No 2

Bakırköy/İstanbul

Kör Liderler iş hayatına hazırlık kursu katılımcılar ve Kerim Altınok

 Kerim Altınok    Selim Altınok