• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_handler_argument::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_argument.inc on line 917.
 • strict warning: Declaration of views_handler_argument::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_argument.inc on line 917.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 165.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::query() should be compatible with views_handler::query($group_by = false) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 599.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 15.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_argument_validate::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_argument_validate.inc on line 87.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_argument_validate_taxonomy_term::options_submit() should be compatible with views_plugin_argument_validate::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/modules/taxonomy/views_plugin_argument_validate_taxonomy_term.inc on line 165.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/views.module on line 1118.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_query::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit($form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_query.inc on line 181.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/selimker/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 136.

Kitap Söyleşileri

Kitap Söyleşisi:Kürk Mantolu Madonna

Kitap:Kürk Mantolu Madonna

Yazar:Sabahattin Ali

Tarih:2 Temmuz 2013 Salı

Saat:17.00

Yer:GÖZDER/Bakırköy

Kitabın ses kaydı,GETEM;dernek ve Bakırköy Rıfat Ilgaz İlçe Halk Kütüphanesinden temin edilebilir.

Sabahattin Ali, Kürk Mantolu Madonna'da;Güçlü bir tutkuyu anlatır.Yaşam boyu rehberimiz olan tutkunun peşinden,sorgulamadan hiç pişman olmayacağımızı bildiğimiz için gideriz.İnsan; hakkında hüküm verilmesi,anlaşılması çok kolay bir mahlûk zannedilir oysa insan;ne müthiş ne karışık bir ruha maliktir.Der,Sabahattin Ali...

Aşağıda,açık havada,bahçede gerçekleştirilen söyleşiden fotograflar

Kitap Söyleşisi "Hayatımdan İki Yıldız Kaydı"

Kitap: Hayatımdan İki Yıldız Kaydı

Yazar: Fehime Öncel Özel

Tarih: 13 Mayıs 2013 Pazartesi

Saat: 18.00

Yer: Gözder, ZuhuratBaba Mah, Bakır Sok, No 6/4 Bakırköy.

Onuralp ve Selen Özel iki güzel yürek, iki kardeş. İkisi de sağlıklı doğdu, bir süre sonra görme ve işitme yetilerini büyük ölçüde yitirdiler. Her ikisi de başarılı gençlerdi. Selen Hukuk okudu ve Amerika’da master yaptı. Güçlü bir insan hakları savunucusuydu, usta bir kalemdi. Ne yazıkki 15 yaşında ağabey Onur, 31 yaşında da sevgili Selen ayrıldı aramızdan. Anneleri ülkemizin aydınlık öğretmeni Fehime Özel hayatından kayıp giden iki evladını, onlarla geçirdiği örnek yaşamı anlatıyor kitabında. Söyleşiye kitabın yazarı da katılıyor.

Kitap Söyleşisi

 

Kitap: Ateşböceği Yolu

Yazar: Kristin Hannah

Tarih: 14 Nisan 2013 Pazar

Saat: 14.30

Yer: GÖZDER

Adres: Zuhuratbaba Mahallesi, Bakır Sokak No 6/4 Bakırköy/İst.

Tel: 0 212 543 54 22

 

İki genç kızın ilk gençlik çağında kurdukları arkadaşlığın ömür boyu süren bir dostluğa dönüşmesinin öyküsü. Çok satan kitaplar listesine giren ama popülerlik endişesiyle yazılmamış bir yapıt. Kavgaların, düşmanlıkların kol gezdiği dünyamızda örnek alınacak bir dostluk hikayesi.

Kitap Söyleşisi

 

Kitap: Onlar Benim Kahramanım

Yazar: Doğan Cüceloğlu

Tarih: 13 Ocak 2013 Pazar

Saat: 14.30

Yer: GÖZDER

Adres: Zuhuratbaba Mahallesi, Bakır Sokak No 6/4 Bakırköy/İst.

Tel: 0 212 543 54 22

Gültekin Yazgan ilk okulda görme yetisini kaybeder. O yıllarda görme engellilerin eğitim imkânları günümüzdeki kadar ileri değildir. Buna rağmen gösterdiği azimle kendini toparlar ve öğrenimini sürdürür. İlk okulu ileri bir yaşta bitirip orta ve lise öğrenimini de hızla tamamlar. Hukuk Fakültesine girer,başarıyla bitirerek avukat olur. Altı Nokta Körler Derneğini kurar. Aynı zamanda öğretmenlik yapar. Kitaplar yazar. Evlenir, iki çocuk sahibi olur. Eşiyle birlikte oğullarını da çok iyi yetiştirir, her ikisi de bilim insanı olur. Türkiye’de görmeyenler için sesli ve kabartma kitap üreten ilk sivil toplum kuruluşu TÜRGÖK’ü kurar.  29.01.2012'de hayata gözlerini yumar.

Doğan Cüceloğlu Gültekin Bey’in oğullarından birinin arkadaşı olduğu için eşi Tülay Yazgan’la birlikte onların yaşamına yakından tanıklık etme fırsatını bulur ve bu kitabı kaleme alır. İçinde zorlukları aşma yöntemlerini içeren başarılarla dolu güzel bir yaşam öyküsü.

Fotoğraflarla Kör Fotoğrafçılar Proje Ofisi Kitap Söyleşileri

 OCAK AYI KİTAP SÖYLEŞİSİ

KİTAP: Selâm Dünyalı Ben Türk'üm

Vedat Özdemiroğlu

YAZAR: Vedat Özdemiroğlu

 KONUŞMACILAR :  Vedat Özdemiroğlu - Nâlân Barbarosoğlu

TARİH:  30 Ocak 2010 Cumartesi

SAAT: 17.00

YER: Kör Fotoğrafçılar Proje Ofisi (Galata Diyalog Derneği )

Serdâr-ı Ekrem Sk. No.16 / D Galata-İstanbul

-------------------

ARALIK AYI KİTAP SÖYLEŞİSİ

KİTAP:  AY ŞARKISI

  Gürsel Korat

YAZAR:  Gürsel Korat

KONUŞMACILAR : Gürsel Korat- Nâlân Barbarosoğlu

TARİH: 26 Aralık 2009 Cumartesi

SAAT: 17.00

YER: Kör Fotoğrafçılar Proje Ofisi

Serdâr-ı Ekrem Sk. No.16 / D Galata-İstanbul

---------------------

KASIM AYI KİTAP SÖYLEŞİSİ

Fotoğraflarla Galapera Kitap Söyleşileri

OCAK AYI KİTAP SÖYLEŞİSİ

KİTAP:Çalı Süpürgesi

Halide Eşber Güvenç

YAZAR: Halide Eşber Güvenç

TARİH: 31 Ocak 2009

SAAT: 17.00

YER: Galapera

Şeref Apt.No:4 Tünel - İstanbul

———————————————————————————

ARALIK AYI KİTAP SÖYLEŞİSİ

KİTAP: Müsait Bir Yerde İnebilir miyim?

Karin Karakaşlı

YAZAR: Karin Karakaşlı

TARİH:27 Aralık 2008

KONUŞMACILAR:Nâlân Barbarosoğlu- Karin Karakaşlı

SAAT: 17.00

YER: Galapera

Şeref Apt. No:4 Tünel -İstanbul

İçeriği dağıtıma sok