Radyo Programımız Yelpaze

Selim-Kerim Radyo Programı Yayın Esnasında

   Değerli Dostlar,

 

Hazırlayıp sunduğumuz bir radyo programımız var:“Yelpaze” 

Internet radyolarında program yapıp dinleyicilerimize ulaşıyoruz.

 2009 – 2010 sezonunda başladık. İki haftada bir Pazar gecesi 21.00 — 22.30 saatleri arasında canlı olarak yayınladığımız programımızla halen “Eged Radyo”’da dinleyenlerimizle buluşuyoruz.

Eged Radyoyu dinlemek için tıklayın

 

Farklı müzik türlerini, kültür sanat, edebiyat haberlerini bir araya getiren adı gibi yelpaze bir program.

Yelpazenin katları arasında, başta klâsik müzik olmak üzere, nostaljik melodiler ve farklı müzik türlerinden seçme örnekler yer alıyor.

Programın bir bölümünde mandolin ve gitarımızı elimize alıp canlı müzik yapıyoruz dinleyenlerimiz için. Sevilen şarkıları kendi yorumumuzla sunuyoruz.

En az konser vermek kadar heyecanlı bir şey bu. Dinleyicilerimiz karşımızda oturup alkış tutmuyor elbette, onlar evlerindeler, rahat koltuklarında dinliyorlar belki bizi ama sessiz alkışlarını duyar gibi oluyoruz.

“Bu hafta neler okuduk” bölümünde, en son okuduğumuz kitaplar hakkında bilgi veriyoruz, yorum yapıyoruz. Dinleyiciler de mail atarak okudukları kitaplarla ilgili görüşlerini paylaşıyorlar.

Ekim ayında başlayıp Mayıs sonu sezonu kapatıyoruz.

Neden radyo programı yaptığımızı merak edenler olabilir.

Temeldeki dürtü paylaşma isteği, dinleyip sevdiğimiz müzikleri, özellikle, konservatuvarda eğitimini aldığımız klâsik müziği dinleyenlerimize sevdirme arzusu var içimizde. Klasik müzik dinlemek büyük bir keyif bizim için, belki birileri radyo programımız aracılığı ile dinleyip etkilenir ve bu müziğe bizim gibi gönül verir diye düşünüp heyecanlanıyoruz.

Her gün her dakika,kalitesiz müzikler dinletilerek,maalesef, insanlar klâsik müziğin erdemlerinin farkına varamayacak hale getiriliyor. Bu müzik fazla ciddî,ağır belki de sıkıcı olarak nitelendirilebiliyor.

Oysa klâsik müzik eserleri doğrudan insan ruhuna hitap eden, evrensel nitelikte kalıcı değerlerdir.

Çok yoğun eğitimlerin sonucu yetişen bestecilerin meydana getirdikleri, yüzyıllardır dinlenip modası geçmeyen insanlığın kültür mirasıdır.

Programımızda özel yorumlara yer vererek, klâsik müziği hiç tanımayan, sevmeyen ya da bu tür müzikle ilgili olumsuz yargıları olanların fikrini değiştirmeyi amaçlıyoruz.

İletişim sayfamızdan veya Facebook "Kerim Altınok&&Selim Altınok" sayfası üzerinden bize ulaşabilir, düzenli olarak program duyurularımızı alabilir, yayınla ilgili görüşlerinizi, dilek ve önerilerinizi yazabilirsiniz.

 Kerim Altınok   Selim Altınok